Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
Zawody w skokach przez przeszkody w Sopocie

W dniach 8-11 czerwca 2017 roku na Sopockim Hipodromie odbyły się 20. Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO5* Sopot 2017. Są to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów w skokach przez przeszkody na świecie, gdyż mają rangę rangę 5 gwiazdek.

W czasie 20., jubileuszowych zawodów elita 100 zawodników oraz prawie 250 koni zaprezentowała się zebranej publiczności w 11 konkursach,  w których pula wszystkich nagród wynosiła aż 1 620 000 zł.

8 czerwca br. został rozegrany konkurs o Puchar Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych i Puchar Poczty Polskiej. Zwycięzcą tego konkursu został Sanne Thijssen z Holandii na koniu Cartano. Kolejne miejsca zdobyli: Thierry Goffinet z Belgi oraz Douglas Lindelow ze Szwecji. Zdobywcy drugiego miejsca nagrodę wręczyła Hanna Myjak, Wiceprezes  Agencji Nieruchomości Rolnych.

Niesamowitych emocji dostarczył Puchar Narodów FEI Nations Cup TM o nagrodę LOTTO, gdzie w doskonałym stylu zwyciężyła drużyna ze Stanów Zjednoczonych. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Holandii, trzecie miejsce wywalczyli Portugalczycy.

Ukoronowaniem czterodniowych zmagań był konkurs Grand Prix o Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, w których Cian O’Connor z Irlandii swoim zwycięstwem zakończył ostatni konkurs CSIO5* SOPOT 2017. Drugie miejsce zajęła Luciana Diniz z Portugalii, trzecie zaś  Marc  Houtzager z Holandii. Najlepszy z Polaków Michał Kaźmierczak na koniu Stakorado miał 15 wynik zawodów.

Najlepszym polskim zawodnikiem CSIO SOPOT 2017 okazał się były Mistrz Polski w skokach przez przeszkody Jarosław Skrzyczyński, który został uhonorowany nagrodą specjalną dla najlepszego polskiego jeźdźca.

Po raz kolejny na głównej arenie sopockiego hipodromu gościły największe sławy skoków przez przeszkody a trybuny wypełnione były tłumem kibiców.