Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
ANR na Święcie Truskawki w Buczku

W dniach 23-24 czerwca 2017 r. na terenie Gminy Buczek w województwie łódzkim odbyło się Święto Truskawki. Od roku 2009 obchody te znajdują się w randze święta wojewódzkiego, w roku bieżącym III Krajowe Święto Truskawki pn. „Buczkowska truskawka – marką województwa łódzkiego" odbyło się pod Patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.

W imprezie plenerowej wzięło udział kilkanaście tysięcy osób z całego kraju i z zagranicy. Święto tego jakże smacznego owocu miało na celu przedstawić truskawkę w jak najlepszym świetle oraz integrować społeczeństwo. Jest to święto podsumowujące zbiory truskawek oraz przygotowane z nich produkty tj. dżemy, nalewki, ciasta, zupy itd., któremu towarzyszą też liczne konkursy z nagrodami.

Tradycyjnie w trakcie święta wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z działalnością wielu organizacji związanych z rolnictwem i pracujących dla rolników. Pracownicy Agencji Nieruchomości Rolnych Filia w Łodzi na wspólnym stoisku z Agencją Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Łodzi informowali odwiedzających o obowiązujących w Polsce zasadach obrotu ziemią oraz wyjaśniali procedurę złożenia wniosku o wydanie zgody na nabycie lub zbycie nieruchomości rolnej.

Filia ANR w Łodzi

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker