Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
Finał Cavaliady w Warszawie

W dniach 23–26 lutego 2017 r. w Warszawie odbył się finał jeździeckiego cyklu Cavaliada Tour 2016/2017. Agencja Nieruchomości Rolnych, którą reprezentował Prezes dr Waldemar Humięcki, była patronem Finału Halowego Pucharu Polski WKKW oraz fundatorem Nagrody w konkursie CSI3*-W mała runda, dwufazowy (130 cm).

Cavaliada to cykl halowych jeździeckich zawodów autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką, odbywających się w trzech miastach: w Poznaniu, Lublinie i Warszawie. W hali warszawskiego Torwaru przez cztery dni zawodnicy walczyli w konkursach ujeżdżania, WKKW, powożenia, a także skoków przez przeszkody, które były rozgrywane w randze Finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

W piątek 24 lutego br. odbył się finał zawodów z cyklu Cavaliada Eventing Tour – Halowy Puchar Polski WKKW o nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich pod patronatem Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych oraz patronatem portalu Equista.pl. Natomiast w niedzielę, 26 lutego br. w konkursie CSI3*-W – mała runda, dwufazowy (130 cm) zawodnicy rywalizowali o nagrodę Prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych pod patronatami: Polskiego Związku Hodowców Koni  i portalu sport.pl. W obu konkursach zwyciężył Mateusz Kiempa. W pierwszym na koniu Lassban Radovix, w drugim na koniu Jalandahar.

Ostatni, ale najważniejszy, konkurs podczas zawodów CSI3* na Cavaliadzie w Warszawie o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezesa Międzynarodowych Tarów Poznańskich, wyłonił zwycięzców Ligi Europy Centralnej. Najlepszym zawodnikiem został Dawid Kubiak. Do Pucharu Świata, który odbędzie się w  USA w Omaha (stan Nebraska) obok Polaka zakwalifikowali się Gábor Szabó Jr. (Węgry) i Rein Pill (Estronia).

W całym Rankingu Cavaliada Tour 2016/2017 zwyciężył, podobnie jak w poprzednim sezonie, Jarosław Skrzyczyński, wyprzedzając Marka Lewickiego i Krzysztofa Ludwiczaka.

Cavaliada to nie tylko rywalizacja. Podczas czterodniowej imprezy odbywają się liczne pokazy. Warszawska publiczność miała okazję obejrzeć m.in. widowiskowy pokaz łucznictwa konnego w wykonaniu AMM Archery. Swoje umiejętności na koniach czystej krwi arabskiej Czanar i Aragorn zaprezentowali Anna Sokólska, czołowa Polska zawodniczka, medalistka Mistrzostw Świata oraz Michał Szubski, znany z występów podczas największych imprez hippicznych w kraju i zagranicą.

Cavaliadzie towarzyszą także Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy prezentują swoją ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Tematyka targów obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, pamiątki, wydawnictwa branżowe i usługi.

Biuro Rzecznika Prasowego
 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker