Najnowsze wiadomości z portalu ANR Najnowsze wiadomości z portalu ANR
Spotkanie z przedstawicielami Departamentu Handlowego Izraela

W dniu 16 lutego 2017 r. w siedzibie Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie odbyło się spotkanie Wiceprezesa Agencji Andrzeja Sutkowskiego i Zastępcy Dyrektora Zespołu Nadzoru Właścicielskiego Bogdana Domagały z przedstawicielami Ambasady Izraela Shir Slutzky, Dyrektor Departamentu Handlowego oraz Moniki Siek z Departamentu Handlowego dotyczące wzajemnej współpracy w dziedzinie rolnictwa.

Shir Slutzky poinformowała, że w czerwcu br. planowany jest przyjazd do Polski delegacji przedsiębiorców reprezentujących około dziesięć izraelskich firm, oferujących nowoczesne technologie dla rolnictwa. Delegacje izraelskie przyjadą do kilku regionów Polski. Wstępnie ustalono, że odwiedzą województwa: wielkopolskie, dolnośląskie, zachodniopomorskie, mazowieckie i kujawsko-pomorskie. Izrael to kraj o dobrze rozwiniętym rolnictwie. Dlatego przedstawiciele Ambasady Izraela poszukują do współpracy regionów o dużym potencjale oraz możliwościach rozwoju, w których rolnicy są otwarci na nowe technologie i zmiany. Izrael jest zainteresowany  głównie współpracą ze spółkami hodowli roślin, nad którymi Agencja sprawuje nadzór właścicielski.

Planuje się zorganizowanie wspólnego spotkania w formie seminarium lub konferencji w Warszawie, gdzie przedstawiciele Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych mogliby przedstawić stan i perspektywy polskiego rynku rolnego.
 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker