O AGENCJI

 

Informacje o Agencji Nieruchomości Rolnych

 

Kierownictwo

« Powrót

 

Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych

Na stanowisko Wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych został powołany w dniu 7 września 2016 r. przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela. Wcześniej był Dyrektorem Zespołu Nadzoru Właścicielskiego w Biurze Prezesa ANR. Po nominacji na wiceprezesa ANR pełni obie funkcje, odpowiadając za funkcjonowanie spółek strategicznych Skarbu Państwa wyszczególnionych w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 października 2016 r., nad którymi Agencja sprawuje nadzór właścicielski

Ukończył Wydział Ekonomii i Zarządzania Przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku oraz Studia Podyplomowe Zarządzanie Wiedzą w Organizacji  na tej samej uczelni.

Posiada bardzo bogate doświadczenie zawodowe. W latach 1990–1998 był wójtem w Urzędzie Gminy Sidra, następnie w 2000 r. – Dyrektorem Biura w Izbie Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku. Od 2000 do 2001 r. pracował jako specjalista w NFOŚiGW w Warszawie, gdzie rozliczał i kontrolował inwestycje finansowane przez Fundusz. W latach 2001–2003 zajmował stanowisko Zastępcy Dyrektora  Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowcu Twierdzy, przyczyniając się do wybudowania siedziby w tej miejscowości oraz innych obiektów infrastrukturalnych. Od września 2006 do kwietnia 2009 był Dyrektorem Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku. Następnie przez kolejne 2 lata (2009–2010) był Członkiem Zarządu PKS SA w Białymstoku, gdzie zarządzał Działem Przewozów i Finansów oraz nieruchomościami znajdującymi się w zasobach spółki. Od 2011 do 2016 r. tj. do powołania na funkcję Dyrektora  ZNW w Biurze Prezesa ANR prowadził własną działalność gospodarczą a także gospodarstwo rolne.
 

 

 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker