Audycje telewizyjne

Pomorsko-Mazurska hodowla ziemniaka w Strzekęcinie

To jedyna spośród spółek strategicznych nadzorowanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych, która zajmuje się hodowlą i nasiennictwem ziemniaka.

Dzierżawa gruntów ANR

Agencja Nieruchomości Rolnych oprócz sprzedaży gruntów, która obecnie dominuje jej działalność, zajmuje się także dzierżawą gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Grunty inwestycyjne Skarbu Państwa

Agencja Nieruchomości Rolnych wbrew swojej nazwie posiada w swoim Zasobie także grunty nierolne. Oddziały Terenowe ANR w swojej ofercie posiadają m.in. działki inwestycyjne, budowlane, rekreacyjne, leśne, nad jeziorami oraz obiekty zabytkowe.

Oferta gruntów inwestycyjnych na Dolnym Śląsku

Oddział Terenowy Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu w swojej bogatej ofercie posiada oprócz gruntów rolnych duże areały gruntów nierolnych: inwestycyjnych, budowlanych, rekreacyjnych, pod przemysł, handel i usługi, w Specjalnych Strefach Ekonomicznych oraz nieruchomości wpisane do rejestru zabytków.

Sprzedaż gruntów z państwowego Zasobu

Głównym ustawowym zadaniem Agencji Nieruchomości Rolnych jest rozdysponowanie gruntów Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa na drodze sprzedaży. Materiał poświęcony jest zasadom i trybom sprzedaży gruntów, typom przetargów oraz cenom gruntów z państwowego Zasobu.

Wyświetlanie 1 - 5 z 10 rezultatów.
Pozycji na stronę
Strona z 2

 

Audycje radiowe

 

Stabilizacja cen gruntów rolnych

Średnia cena gruntów rolnych sprzedanych przez ANR w I kwartale 2015 r. wyniosła 28 397 zł za 1 ha i była wyższa tylko o 58 zł, czyli o 0,2% od uzyskanej w IV kwartale 2014 r.

Sprzedaż ziemi cudzoziemcom

Przez 20 lat cudzoziemcy kupili tylko 2 tys. ha ziemi w Polsce.

Plany Agencji Nieruchomości Rolnych na 2013 r.

Wpłaty ANR do państwowej kasy, jej plany i priorytety na 2013 r. względem rozdysponowania gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Bezumowni użytkownicy na gruntach ANR

W końcu 2012 roku powierzchnia gruntów znajdujących się w bezumownym użytkowaniu wynosiła 12,7 tys. ha. Było to o ponad 30% mniej niż rok wcześniej. To dzięki nowelizacji ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa udało się skutecznie ograniczyć ten proceder.

Wyniki Agencji w I kw. 2013 r.

Ceny i sprzedaż gruntów rolnych w I kw. 2013 r. oraz wpłaty Agencji do kasy państwa w 2013 r.

Wyświetlanie 1 - 5 z 8 rezultatów.
Pozycji na stronę
Strona z 2

Aktualności

« Powrót
ANR dla sportu i kultury

Kompleks rekreacyjno-sportowy i świetlica wiejska powstaną na gruntach przekazanych nieodpłatnie przez Oddział Terenowy ANR we Wrocławiu.

We czwartek 17.06.2010 r. podpisane zostały 2 akty notarialne przenoszące własność nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa na rzecz:

- Gminy Męcinka :
Nieruchomość położoną w obrębie Chełmiec, o powierzchni 0,5 ha, na której znajduje się przewidziana do remontu świetlica wiejska wraz z zabytkowym parkiem.

- Gminy Miękinia :
Nieruchomość położoną w obrębie Krępice łącznej powierzchni prawie 1 ha. Na części nieruchomości znajduje się plac zabaw. Docelowo grunty zostaną przeznaczone pod budowę kompleksu rekreacyjno-sportowego.

Łączna wartość przekazanych nieruchomości wynosi ponad 0,5 miliona zł.

Lista dostępnych biuletynów:

Email
 
Licznik odwiedzin: 
Powered by OfficeObjects®ServiceBroker